top of page

D-R-O Polska

D-R-O Polska


D-R-O to szeroka gama akcesoriów do urządzeń mobilnych renomowanych producentów: Samsung, Xiaomi, Huawei, Apple, Sony, LG, Nokia. Swoje produkty oferują m.in. na Amazonie. Duży wolumen i brak automatyzacji utrudniał obsługę zamówień klientów. Firma DRO zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w automatyzacji księgowań w swoim systemie księgowym.

D-R-O to szeroki wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych renomowanych producentów: Samsung, Xiaomi, Huawei, Apple, Sony, LG, Nokia. Swoje produkty oferują między innymi na Amazon. Problem: 

Duży wolumen i brak automatyzacji utrudniały obsługę zamówień klientów. Firma DRO skontaktowała się z nami w celu uzyskania pomocy w automatyzacji księgowań w ich systemie księgowym.Rozwiązanie:

Aplikacja umożliwia wystawianie faktur korygujących na podstawie raportu z bazy danych. 


Proces składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest pobranie danych źródłowych (faktur korygujących amazon) z bazy źródłowej "Amazon".


Na podstawie wybranego okresu czasu formularz pobiera dane z bazy źródłowej. 


Każdy znaleziony rekord jest przetwarzany przez aplikację, gdzie wstępnie sprawdzane jest czy dana faktura korygująca istnieje już w bazie, jeśli nie, pobierane są niezbędne parametry do uruchomienia kilku zapytań w bazie "WF-MAG", za pomocą których dodajemy korektę, poprawiamy na niej pozycję i ostatecznie ją zatwierdzamy.Efekt:

Po przetworzeniu, aplikacja tworzy raport korekt, który służy również jako ułatwienie dla użytkownika do ich weryfikacji. 


Każda czynność wykonywana przez aplikację jest również zapisywana w katalogu Logs.Podjęte kroki:


- analiza dokumentacji systemu WF MAG

- analiza struktury bazy danych MS SQL (zapytania, tabele, funkcje, relacje, dane)

- przygotowanie algorytmu

- testy algorytmu na testowej bazie danych

- wdrożenie algorytmu na produkcyjnej bazie danychOsoby zaangażowane:

- Konrad Bednarski

- Paweł Trojanowski

- Artur Jazwiec


bottom of page